Як почати подорожувати одному

Досвідчені шукачі пригод діляться своїми знаннями про те, як відправитися в дорогу одному.

Відправитися в похід одному – це може викликати занепокоєння. Тільки уявіть, що ви вночі у своєму наметі і чуєте хруст гілки – і ніхто не може вас заспокоїти. З іншого боку, вихід в дику природу сам по собі дає можливість спокійно спостерігати сходи і заходи сонця.

«Індивідуальні пригоди корисні», – говорить Майкл Гігліері, професійний гід і автор.«Немає нічого поганого в тому, щоб бути в поході соло, є тільки щось погане в тому, щоб бути соло непідготовленим».

Якщо ви читаєте це, ви напевно подумаєте про те, щоб відправитися в дику природу одному в майбутньому. Як би вам правильно почати?

Перш ніж вирушити

Почніть з малого

Вам не потрібно сходити на Говерлу одному з першої спроби. Робіть менший по довжині і складності похід ніж той, який ви робили раніше з партнерами. Якщо ви дуже нервуєте з цього приводу, рушайте в похід десь близько біля дому.

Плануйте заздалегідь

Багато нещасних випадків, такі як падіння з обриву, можуть бути попереджені за допомогою деякої передбачливості і планування (не ходіть по виступах). Слово «нещасний випадок» складне по суті. Більшість автомобільних аварій відбувається не тому, що гальма виходять з ладу, а тому, що людина не натиснкає на педаль гальма вчасно. Більшість з аварій повністю передбачувані при належному попередньому плануванні. Потрібно проявити належну обачність: з чим ви можете зіткнутися під час своєї пригоди? На що схожа місцевість? А як щодо погоди?

Проведіть дослідження дикої природи

Боїшся тварин в лісі? Кажуть, що ви можете заспокоїти свої страхи, навчившись точно визначати чого варто очікувати. Ви не можете контролювати своє середовище. Навчайтеся, готуйтеся і досліджуйте. З тваринами, зроби своє дослідження. Якщо це місцевість ведмедів, що я буду робити зі своєю їжею? Якщо це країна вовків, не робіть дурниць і не пробуйте вийти на вулицю самостійно. Крім того, у багатьох заповідниках є правила про дику природу.

Перевірте обстановку на станції туризму

Пропонується зателефонувати або відвідати станцію туризму, перш ніж вирушити в дорогу. Іноді ви можете виявити, що краще взагалі не ходити. Це може бути погана погода або будь-яка інша неприємність.

Надайте правильну контактну інформацію

Пропонується повідомити своїм друзям і членам сім’ї, кому дзвонити, якщо ви не повернетеся до призначеного часу. Знайдіть місцевого керуючого станції туризму і з’ясуйте, що робити, якщо вам потрібна допомога. Чи доступна адреса електронної пошти або номер телефону? Двічі перевірте, щоб переконатися, що це правильне місце для запиту допомоги. Це значно скоротить час, протягом якого ви будете відсутні, якщо буде потрібна допомога.

Залиште свій Інформаційний лист

Вкрай важливо, щоб хтось знав, куди ви йдете і як ви йдете.

Дотримуйтеся свого плану

Після того, як ви складете план і поділитеся ним, важливо дотримуватися цього плану. Дотримуйтеся плану, який ви складаєте. Коли ви відхиляєтеся, люди не можуть вас знайти. Не ставайте тією людиною, яка загубилася.

Візьміть радіо рацію

Вони відмінно підходять для надзвичайних ситуацій, тому що не залежать від супутників. Коли ви отримаєте базову сертифікацію, ви отримаєте мітку або ім’я, яке буде занесено в базу даних, щоб співробітники служби екстреної допомоги могли знайти вашу інформацію.

Візьміть сигнальне обладнання

Якщо ви застрягли десь і не можете рухатися, вам потрібно дати сигнал рятувальникам. Пропонується взяти сигнальне дзеркало, свисток. Плюс якийсь предмет одягу яскравого кольору. Але обладнання не допоможе, якщо ви не знаєте, як його використовувати. Коли ви стоїте і махаєте, рятівнику важко виявити предмет одягу з повітря. Пропонується скласти або розкласти найяскравіший одяг на землі, щоб покрити більшу площу поверхні й відповідно дати більше шансів, щоб вас помітили.

У поході

Практикуйте усвідомленість

Пригода в поодинці – це гра розуму – основним завданням якої може бути позбавлення вашого розуму від занепокоєння, страху та дискомфорту. Один із способів зробити це: «усвідомленість». Я думаю, що це дійсно відмінна практика. Це дійсно змушує вас бути присутнім в даний момент, бути повністю поглинутим тим, що ви робите. І пригоди самі по собі придатні для практики.

Коли ви в групі, ви, по суті, спілкуєтеся. Коли ви один, і вам не потрібно піклуватися про чиїсь соціальні потреби, ви можете піти в набагато більш напружене місце для себе. Ви можете піти набагато глибше в себе.

Відволікти себе

Звичайно, бути уважним весь час може бути виснажливим. Ще один спосіб перемогти страх і дискомфорт – це відволікання уваги.

Економте зайву енергію

Похід, до точки поки ви не можете піти далі, може бути забавним, але це не найбезпечніша ідея. Завжди залишайте трохи енергії в кінці дня на випадок, якщо щось трапиться. Іноді вам, можливо, доведеться йти далі.

Наступний запис
Як зробити туристичні походи з дітьми веселою подією
Меню